695 271 438 17 717 54 38 biuro@xerolux.pl Pn-Pt: 8:00 - 16:00

O firmie Ricoh Company, Ltd

Ricoh jest firmą, która założona została w Japonii w roku 1936. Od tamtego czasu przeistoczyła się w swoistego giganta na rynku informatycznym i znajduje się na liście 10 największych firm informatycznych świata. Na samym początku firma zajmowała się produkowaniem papieru pozytywowego, jednakże po zakończeniu II Wojny Światowej Ricoh uruchomił technologię masowej produkcji aparatów fotograficznych – model Ricohflex III. Dzięki doświadczeniu w produkcji papieru oraz optyki na rynek trafia pierwsza kserokopiarka Ricoh.

W późniejszych latach firma rozpoczęła ekspansje na dalsze rynki oraz sukcesywnie opracowywała coraz to nowsze technologie w zakresie druku cyfrowego dzięki czemu powstał pierwszy faks biurowy. Po tym wydarzeniu analogowe kopiarki zostały sukcesywnie zastępowane przez kopiarki cyfrowe – tak właśnie narodziła się nowa era wśród biur – era kserokopiarek wpiętych do sieci.

Gdy Ricoh zyskał uznanie na rynkach światowych ciągle polepsza swoje produkty, jednak głównym celem firmy jest dbanie o to by wykorzystywać w maksymalnym stopniu dostępne materiały eksploatacyjne, dzięki czemu zapotrzebowanie na papier znacznie maleje, a koszty druku są bardzo niskie.

Co dokładnie produkuje firma Ricoh

Główną domeną, w której firma odnosi największe sukcesy są oczywiście kserokopiarki, jednak w palecie produktów znajdują się także aparaty fotograficzne (zarówno małe kompakty jak i urządzenia profesjonalne), faksy (choć te są integrowana z kserokopiarkami) oraz zwykłe drukarki.

Dodatkowo Ricoh oferuje rozwiązania dla przemysłu takie jak przyrządy miernicze, rozwiązania w zakresie sieci komputerowych oraz urządzeń mobilnych, urządzenia optyczne dla przemysłu i wiele innych.

Ricoh w liczbach

Ricoh wg. danych na rok 2010 zatrudnia 108 000 pracowników. Cała firma operuje rocznie kwotami 21.5 mld $, a przychód netto wynosi blisko 300 milionów dolarów rocznie. Udziałowcami firmy są następujące korporacje – Riken (55,5%) oraz Hitachi (44,5%).

Kserokopiarki Ricoh – dlaczego warto?

Odpowiedź powinna sama nasunąć się po przeczytaniu całego artykułu – jest to potężna firma z doświadczeniem, która nie zatrzymała się tylko na jednym segmencie – opracowuje ona rozwiązania dla innych gałęzi przemysłu, a zdobyta w ten sposób wiedza zostaje wykorzystana w każdym z produktów, dzięki czemu urządzenia firmy Ricoh są proste w obsłudze i praktycznie bezawaryjne.


Opublikowano: 3 grudnia 2015 w Artykuły, Baza Wiedzy
0 głosów
share Spodobał Ci się ten artykuł? Znasz kogos kogo może zainteresować? Podziel się!

Zainteresują Cie również:

Słownik pojęć urządzeń drukujących Każda branża operuje terminologią, która zrozumiała jest tylko dla pracowników z danego segmentu. Warto jednak zapoznać się z podstawowymi zwrotami oraz skrótami, których używa się do określania funkcji urządzeń wielofunkcyjnych. Pozwala to lepiej zrozumieć różnice pomiędzy urządzeniami dzięki czemu...
Kserokopiarki – historia, zasada działania i... Skąd wywodzi się nazwa kserokopiarka? Otóż całość pochodzi od greckiego słowa kseros, które oznacza mniej więcej tyle co "suchy" - powód nazwy jest prosty - uzyskanie wydruku nie wymaga użycia kąpieli chemicznych jak to się ma w fotografii klasycznej. Pierwsze urządzenie kserujące powstało w roku...
Rozwój firm na podkarpaciu Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować potężny rozwój firm na terenie województwa podkarpackiego. Nieopisany wkład w ten rozwój miały i ciągle mają dotacje z Unii Europejskiej, które napędzają rozwój przedsiębiorstw zarówno nowych jak i tych posiadających swe korzenie na rynku. Inwe...
Oryginał czy zamiennik toneru? Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stało się stosowane wszelakiej maści zamienników w prawie każdej dziedzinie życia - nie tylko w urządzeniach drukujących. Oczywiście taki stan generuje żywe dyskusje pomiędzy zwolennikami obydwóch rozwiązań, jednak wiedza o tym które rozwiązanie tak naprawdę ...
thumb_up
plus_one
Xerolux Mielec Google+
play_circle_filled
Xerolux YouTube